۱۰نکته پیش از ازدواج مجدد

نوشته شده توسط :
مژگان خلیلی

۱۰نکته پیش از ازدواج مجدد ( پنج نکته دوم )

۶- در اداره کردن امور و وفای به عهد بکوشید:

بچه ها حتی در بهترین شرایط هم که باشند از فکر اینکه به شما با همسر جدیدتان خوش می گذرد و به همسر قبلی تان بی توجه اید و گویی به او خیانت می کنید در ناراحتی و غصه به سر می برند. فرزندانتان را به زور وادار به انتخاب نکنید و به علایق آنهاو به احساساتشان فکر کنید و آنهارا دریابید به آنها اجازه بدهید تا فرد جدیدرا دوست بدارند و با وی در مدت و زمان خاص خود صمیمی شوند.

۷- از همسر جدید خود انتظار نداشته باشید که با فرزندان شما آنطورکه شما می خواهید رفتارکند:

(همان احساسیکه شما به فرزندانتان دارید او هم داشته باشد) این که همسر و شریک جدید زندگی شما احساس مشابهی را که شما به بچه هایتان دارید داشته باشند رویایی بیش نیست. این بدان معنا نیست که فرزند خوانده ها و پدر و مادر خوانده ها نمی توانندبا یکدیگر روابط صمیمی داشته باشند.بلکه آنها می توانند این کار را بکنند.اما در همه یکسان نیست. وقتی که شما به دختر خود می نگرید دختر شانزده ساله ای را خواهید دیدکه سرو وضع آشفته و کثیفی مثل وقتی ۴ ساله بوده داشته است و هر شب پس از کار در آغوش شما می پریده است.اما همسر شما دختر لوس و از خود راضی را خواهد دید که از قوانین خانه سرپیچی میکند.شما باید انتظار تفاوت دیدگاه و تفاوت نظر را دراین باره داشته باشید.

۸- دریابید که ازدواج مجدد موانع واحدی دارد:

شما بیشتر به فرزندانتان متعهد هستید یا به ازدواجتان؟چنانچه تصمیم ندارید فرزندتان وارد خانواده دیگری شود و اورا از دست بدهید تن به ازدواج ندهید عهد ببندید نه به این معنی که بچه هایتان را فراموش می کنید بلکه به این معنی که آنها آموخته اند که این رابطه اولویت نهایی و اصلی شما می باشد.یک ازدواج زمانی که به چیزی برتری ندارد بهتر که در حد متعادل بماند.مانع واحد دیگری که وجود دارد شبیه ازدواج گذشته می باشد.افراد ممکن است درگیر روابط تلخ و منفی ازدواج قبلی شان قرارگیرند و شاید ندانند که این مسئله چگونه بر زندگی و ازدواج جدیدشان تاثیر می گذارد. اموری که مربوط به گذشته است نباید در زمان حال انجام و بیان شود و یا اینکه احتمالا شما تصمیم به انجام مجدد آن دارید.

۹- هیچ ادعایی نیست راجع به توانایی زوج ها به عنوان والدین دریک گروه و موفقیت آنها که ثابت نشده باشد:

والدین جدید باید نقش خودرا در زندگی پیدا کنند و از محدودیت اعمال وظایفشان آگاه باشند ودر صورت نیاز از والدین قبلی فرزندان کمک بگیرند تا بتوانند نقش پدر و مادر را به خوبی ایفا نماید.پدر و مادر واقعی بچه ها باید در کنار پرورش و تربیت فرزندان که توسط والدین جدید انجام می گیرید به این امر کمک کنند.اداره چنین نقشهایی آسان نیست نیاز به یک برنامه و چارچوب ویژه دارد.

۱۰-آنچه را که به فرزندان می خواهید بگوئید بشناسید به آنها بگویید:

– مشکلی ندارد که با افراد جدید در زندگی مشکل پیدا کنید .

– ایرادی ندارد که از بابت طلاق یا فوت پدر و مادر ناراحت باشید.

– شما احتیاج به کسی دارید که همه این حرفها را به او بگویید.

– لازم نیست همسر جدید مرا دوست بدارید اما باید با وی همانگونه که با معلم یا مربی خود رفتار می کنید رفتار نمایید.

– شما نباید گوشه گیری کنید هر زمان که احساس کردید می خواهید به آن یکی خانواده تان برگردیدبگوییدتا این کاررا که به شما خوش می گذرد انجام دهم.

– شما متعلق به هر دو خانواده هستید با قوانین روابط و امور متفاوت جایگاه خودرا پیدا کنید و در هریک آنچه را که به شماخوش می گذرد انجام دهید.

– بتدریج و در نهایت، استرس های خانواده جدید ما کاسته می شود.

– من شما را دوست دارم و همیشه در دلم برای شما جا خواهد بود و عشق تو را با کس دیگری تقسیم نمی کنم.

– بازیرکی عمل کنید نه به سختی.

برای خانواده های تازه شکل گرفته پس از طلاق یافتن راه از جاهای سخت به سرزمین موعود به ندرت اتفاق می افتد.هدایت موفق آمیز آن نیاز به یک نقشه و برنامه دارد.شما با زیرکی و هوشمندی عمل کنید نه با فشارو سختی. تا زمانی که چیزی نیاموختید زندگی جدیدی را شروع نکنید.

جهت مطالعه پنج نکته اول پیش از ازدواج  کلیک کنید

نوشته شده توسط :مژگان خلیلی سایت صدای زندگی
مژگان خلیلی

جهت اطلاع و رزرو وقت مشاوره حضوری به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید

جهت اطلاع و ثبت نام کارگاه های آموزشی کلیک نمایید

 


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید