نکات پیش از ازدواج مجدد

نکات پیش از ازدواج مجدد

نوشته شده توسط :

مژگان خلیلی – کارشناس ارشد مشاوره

( پنج نکته اول )

تحقیقات بیش ار یک دهه پیرامون موضوع درمان خانواده هایی که پس از طلاق دوباره شکل می گیرد (با ازدواج مجدد) به من آموخت که:زوجها بایستی برای ازدواج مجددشان آگاهانه قدم بردارند آنهاباید تعلیمات لازم را جهت این امر فراگیرند و مراحل مربوطه را پیش از ورود به زندگی جدید سپری کنند.ازدواج مجددچنانچه در آن فرزندانی هم نقش داشته باشندموضوعی قابل بحث و بررسی می باشد.مطمئن باشید که قبل از تصمیم برای ازدواج مجدد با چشمانی باز وارد عمل شوید.

وسعت دیدحقایق

فهرست مواردی که درزیر آمده است موضوعات مهمی هستند که هریک از والدین قبل از آنکه مجددا ازدواج کنند بایستی آن هارا بررسی کنند و با دیدی باز وارد عمل شوند تا در آینده خود و فرزندانشان راضی از این امر باشند.

۱- دویا سه سال پس از طلاق یا فوت همسرتان صبر کنید.سپس تصمیم به ازدواج مجدد (اگرمی خواهید) بگیرید.

نه من مسخره نمی کنم (بچه گانه فکر نمی کنم) بیشتر افراد برای فراموش کردن خاطرات قبل خود احتیاج به چند سال فرصت دارند.چنانچه درصددشروع رابطه جدیدی هستید بدون آنکه مدت زیادی از رابطه قبل گذشته باشد شما به نتیجه مطلوبی دست پیدا نخواهید کرد.علاوه بر این به بچه ها باید فرصت داد تا بتوانندخاطرات تلخ و غم انگیز قبل را فراموش کنندتا بتوانند خود را با شرایط و زندگی جدید وفق دهند سپس به آرامی گام بردارید.

۲- دوسال زمان لازم است قبل از تصمیم برای ازدواج : سپس به بچه ها باید فرصت داد. پیش از مراسم ازدواج.

دوسال زمان موقعیت بسیار عالی برای شناخت یکدیگر می باشد.بسیاری از روابط زمانی که طرفین برداشت کافی از یکدیگر ندارند بی نتیجه خواهد ماند.چراکه آنها فرصت کافی برای تطبیق خود با فرد جدید نداشته اند.به خودتان زمان زیادی اختصاص دهید تا زوج خود را بتوانید کاملابشناسید.در نظر داشته باشید اگر این مسئله موضوعی بسیار مهم می باشد.حتی اگر مسائل روبه راه و رضایت مند باشد.پس از ازدواج تغییرات عاطفی و مهیجی که در بچه ها روی می دهد بسیار مهم خواهد بود که از آن نمی توان   بی تفاوت گذشت.این قضیه مانندسفر دریایی است که اگر با عجله باشد می تواند درگیر طوفانی سخت شود این کوته فکری است که تصور کنید مشکلات تلخی را تجربه نخواهید کرد.همانگونه که یکی از والدین به آن اشاره کرد (برای ازدواج تنها عاشق شدن کافی نیست مسائل بیشتری هست که باید به آنهاپرداخته شود) اگرتصمیم جدی برای ازدواج مجدد داریدراجع به مسئله روابط فرزندخواندگی و پدر مادرخواندگی عمیقا فکرکنید و بیاندیشید.فرزندان نوجوان می توانندبه سرعت خودرا با والدین جدید تطبیق دهندو به آنها عادت کنند.سپس قبل از اینکه وقت بسیاری را برای یکدیگربگذارید از این موضوع مطمئن شوید. بچه های بزرگتر برای آن کار نیاز به وقت بیشتری دارند.(تحقیقات انجام شدهحاکی ار آن است که بهترین زمان برای ازدواج مجددوالدین وقتی است که فرزندان آنهابین سنین ۱۰تا۱۶سال می باشد. زوجهایی که دارای فرزندانی هستندکه کمتر از ۱۰ و یا بیش از ۱۶ سال دارند کارشان سخت تر می باشد)

 

این مطلب را هم مشاهده کنید :   ۱۰نکته پیش از ازدواج مجدد

۳- بدانیدکه چگونه می توان خانواده ای جدید تشکیل دهید:

بیشتر افراد بر این باورند که می توان خانواده هایی که پس از طلاق دوباره تشکیل می شوند با زوجهای جدید همچون به سرعت پخت غذا در ماکرویو و غذاپز با یکدیگر ترکیب کرد و کامل ساخت نمی توان از حقیقت دور شد که برای این کار احتیاج به روش خاص و معمولی می باشد. کلیه روشهای که به سرعت بای تشکیل خانواده ای جدید اعمال می شود به نتایج مطلوبی نخواهد رسید. برای رسیدن به هدف مورد نظر همچون پخت غذاکه با شعله ملایم و زمان زیاد نتیجه خوبی خواهد داد. نیاز به زمان می باشد والدین برای رسیدن به این هدف باید قدم به قدم به جلوحرکت کنندو با بردباری و عزم جدی گام بردارند.میانگین زمان برای ایجاد چنین کانون صمیمی بین پنج تا هفت سال و در برخی موارد هم بیش از این زمان لازم است. برای تشکیل زندگی مجدد احتیاج به سرعت نیست بلکه نیاز به یک فرد باتجربه است.

۴- معنای دقیق”ماه عسل”برای زوجین که ازدواج مجددکرده اند در پایان سفر تحقق می یابد نه در ابتدای آن

موادغذایی که درون ظرف پخت قراردارند برای اینکه به خوبی پخته شوندو طعم خوبی پیدا کنندنیاز دارند تا زمان بیشتری پخته شوند. در غیر اینصورت طعم خوبی پیدا نخواهندکرد و چه بسا باعث مریضی شما شوند. زن و شوهر نتیجه و مزه زندگی جدیدشان را که همچون احساس امنیت هویت خانوادگی و قدردانی از یکدیگر می باشد در پایان سفر خود می گیرند.

۵- راجع به فرزندان خوب بیاندیشید”خودتان و خودم”

فرزندان آسیبهای متعددی را پیش از تشکیل زندگی جدید متحمل شده اندو در حقیقت ازدواج مجدد شما ناراحتی دیگری برای آنهاکه فکر می کنندشاید روزی پدرو مادر شان با هم آشتی کنند و ای کاش پدر یا مادری که فوت کرده اند در قید حیات می بودند. در مورد آسیبهای فرزندان بطور جدی پیش از ازدواجتان فکرکنید و به سادگی از کنارشان نگذرید.

جهت مطالعه پنج نکته دوم کلیک کنید

نوشته شده توسط :

مژگان خلیلی سایت صدای زندگیمژگان خلیلی

جهت اطلاع و رزرو وقت مشاوره حضوری به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید

جهت اطلاع و ثبت نام کارگاه های آموزشی کلیک نمایید

 


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید