گروه درمانی با رویکرد طرحواره درمانی
گروه درمانی با رویکرد طرحواره درمانی

گروه درمانی با رویکرد طرحواره درمانی

انسان در گروه های اجتماعی متنوعی رشد می کند. خانواده اولین واحد اجتماعی است که در آن بخش مهم شخصیت شکل می گیرد. با گذشت زمان او وارد اجتماع های کوچک و بزرگ دیگری می شود که نقش اساسی در رشد و کامل شدن شخصیت او دارند. در حقیقت می توان گفت که انسان در کنار سایر انسان ها رشد می کند. با چنین نگرشی بررسی مشکلات روانی و زندگی افراد و حل مشکلات فردی را می توان در اجتماع بررسی و حل کرد.

گروه درمانی این امکان را ایجاد می کند که افراد به تعارضات درونی خود و مشکلات برخاسته از روابط اجتماعی نگاه عمیق تری داشته باشند.گروه درمانی با رویکردهای مختلفی صورت می گیرد. در گروه درمانی حاضر طرحواره درمانی اصلی ترین رویکرد خواهد بود.

طرحواره درمانی یکی از رویکردهای بسیار کاربردی می باشد. در این رویکرد اعتقاد بر این است که انسان در مراحل ابتدایی زندگی خود در کنار خانواده به چیدن آجرهای اصلی شخصیت و برآورده شدن نیاز های اصلی خود می پردازد. در صورت بر آورده نشدن مناسب این نیازها، طرحواره های ناسازگار در فرد شکل میگیرند. این طرحواره ها در تمام بخش های زندگی شخص از انتخاب شغل، همسر و تفریحات تا نحوه رفتار و نگرش او به زندگی اثر گذار می باشند.

 

تکنیکی که در گروه درمانی حاضر با رویکرد طرحواره درمانی اجرا خواهد شد، سایکودرام می باشد.

سایکودرام (نمایش درمانی) به صورت اجرای اتفاقات زندگی واقعی در فضای امن گروه می باشد. سعی بر این است که طرحواره های ناسازگار با کمک تکنیک های طرحواره درمانی و سایکودرام شناسایی و در حد امکان اصلاح گردند.

گروه درمانی حاضر به صورت جلسات دو ساعته هفتگی برگزار می شود. تعداد جلسات از ۱۵ تا ۲۰ جلسه در نوسان باشد. تعداد افراد شرکت کننده ما بین ۸ تا ۱۲ نفر می باشد.

 

شرایط شرکت در گروه درمانی:

گروه درمانی حاضر برای افرادی که سعی جدی در تغییرات درونی خود و روابط با دیگران دارند بسیار مفید می باشد. حضور در این گروه باید به دلخواه خود افراد باشد تا با جدیت بیشتری در جلسات شرکت نمایند.

لازم به ذکراست که حضور والدین با فرزندان، زوجین و همچنین حضور خواهر و برادرها با همدیگر توصیه نمی شود.

ارزیابی های ابتدایی توسط درمانگران مرکز از افراد مشتاق انجام خواهد گرفت و افراد گروه انتخاب می شوند.

در فرایند برگزاری گروه درمانی گاها بر اساس تشخیص حرفه ای درمانگران ممکن است یکی از اعضای گروه به تعداد جلسات کمتری نیازمند باشد و تمام جلسات را حضور پیدا نکند. همچنین گاهی اوقات در گروه درمانی یکی از شرکت کنندگان ممکن است به دلایل شخصی، قصد ادامه جلسات را نداشته باشد که نظر وی برای درمانگران کاملا قابل احترام است.

 

 

نحوه ثبت نام:

۱- تکمیل فرم اولیه ثبت نام  =>  (اینجا کلیک کنید)

۲- در صورت نیاز یک جلسه انفرادی با یکی از درمانگران

۳- پرداخت هزینه ها در ابتدای هر ۵ جلسه

 

تاریخ برگزاری :

  • گروه الف: روزهای یکشنبه صبح از ساعت ۱۱-۱۳
  • گروه ب: روزهای دوشنبه عصر از ساعت ۱۷-۱۹

(به انتخاب خود می توانید در یکی از گروه ها شرکت نمایید)

 

درمانگران:

  • آتوسا اسد زاده -کارشناس ارشد روانشناسی- دانشجوی دکترای تخصصی روانشناسی عمومی
  • مرتضی علی اشرفی -پزشک – دانشجوی دکترای تخصصی علوم اعصاب شناختی

 

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید