کشف بیماری ارسال پیامک در هنگام خواب

کشف بیماری ارسال پیامک در هنگام خواب

 

بیماری جدید ارسال پیامک در هنگام خواب کشف شد! ” الیزابت دودل ”  از محققان دانشگاه ویلانوا بر اساس بررسی جدید خود هشدار داده که نوجوانان و جوانانی که به فناوری اعتیاد دارند در هنگام خواب هم پیامک می‌فرستند.

ارسال پیامک در هنگام خواب پدیده جدیدی محسوب نمی‌شود، اما کارشناسان بر این باورند که این روند با رویه‌هایی که انسان امروزی برای تقارن هرچه بیشتر با دنیای فناوری پیش‌می‌گیرد نامتقارن است و از این رو این پدیده را می‌توان خطرناک‌تر از اختلال راه رفتن در هنگام خواب دانست.

پروفسور دودل در این‌باره توضیح داد: این اختلال دقیقاً به همان صورتی است که فکر می‌کنید؛ ارسال پیامک در حالی که کاملا به خواب رفته‌اید. در این حالت شما در فضایی بین خواب و بیداری به‌سر می‌برید و همان طور که از این توضیح برمی‌آید، در چنین فضایی اقدام به ارسال پیامک می‌کنید.

وی همچنین گفت: زمانی که فرد معتاد به فناوری در خواب به ‌سر می‌برد صدای مخصوص پیامک تلفن‌همراه به گوش وی‌می‌رسد و در همین شرایط او اقدام به پاسخگویی می‌کند.

این پروفسور توضیح داده است که اختلالات خواب باعث چاقی، افسردگی، افت تحصیلی و … می‌شود.

این محقق توضیح داده است که برای رهایی از این مشکل باید به هنگام خواب تلفن همراه را دور از خود نگه داشت و صدای آن را کاملا قطع کرد.

در گذشته پژوهشگران نیز توصیه کرده بودند که حدافل به فاصله یک متر به هنگام خواب تلفن همراه خود را از خود دور نگه دارید ، چراکه امواجی که از تلفن همراه پخش می ود باعث مشکلات اختلالات خواب و بیماری های دیگر …. می گردد.

 

گردآوری شده توسط :

مجله اینترنتی روانشناسی صدای زندگی

جهت اطلاع و رزرو وقت مشاوره حضوری بر روی گزینه تماس با ما کلیک کنید

جهت اطلاع و ثبت نام کارگاه های آموزشی – درمانی  ثبت نام نمایید

 


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید