ماندالا چیست
ماندالا چیست

چرا ماندالا ؟

روانشناس سوئیسی ،کارل یونگ در فعالیت های درمانی خود متوجه شده بود که ماندالاها تاثیر جادویی دارند ،آشفتگی های روان را کاهش داده و در آن نظم ایجاد می کنند و اغلب تاثیراتی روی افراد می گذارند که بعدها مشخص می شود.

  • ماندالاها به این دلیل نتیجه بخش هستند که به ذهن ناهشیار آزادی می دهند و به این ترتیب آنچه را که به زیر رفته است ، به سطح می آورند. نقش و نگارهایی مانند تخم مرغ ، گل نیلوفر ، ستاره ، خورشید ، مار ، قلعه ، شهر ،چشم و… بدون هیچ دلیل روشنی در ماندالاها قرار میگیرند ولی نشان دهنده فرایندهایی هستند که در سطوح عمیق ذهن هوشیار فرد وجود دارند. به عقیده یونگ وقتی فرد بتواند تعریف با معنایی از یک ماندالا ارائه کند ، روند درمان آغاز می شود و این یک قدم در راه رسیدن به تفرد است .

برای آشنایی بیشتر با هنردرمانی ماندالایی اینجا کلیک کنید. 

  • بنابراین برای رسیدن به سطوح زیرین روان خود فقط احتیاج به کاغذ و قلم داریم تا بتوانیم با ناهشیار خود مواجه شویم !
    برای رسم یک ماندالا اصلا به مهارت داشتن در نقاشی احتیاجی نیست ، چرا که در دنیا هرکسی با هرنوع توانایی ای قادر به ترسیم آن است . برای شروع کار و آشنایی بیشتر با ماندالا می توان از رنگ آمیزی آن شروع کرد . رنگ آمیزی ماندالا برای هر رده ی سنی مناسب می باشد و افزایش دهنده احساس آرامش در فرد است . در زیر چند نمونه ماندالا قرار دارد که می توانید آن را به وسیله برنامه paint رنگ آمیزی کنید و یا اینکه می توانید آن ها را پرینت گرفته ، رنگ آمیزی کنید و برای ما ارسال کنید . تا ما بتوانیم تفسیری مختصر از آنچه که انجام داده اید به شما ارائه دهیم .رنگ آمیزی

رنگ آمیزیرنگ آمیزی


شماره های تماس با صدای زندگی

دیدگاهتان را بنویسید