پیش بینی های منفی چه بلایی سر ما می آورند

پیش بینی های منفی چه بلایی سر ما می آورند

بنظرم خود گویی های منفی پدر ما را در میاورند فرض را بر این بگیرید که قرار است در یک مجلس سخنرانی کنید و همه چشمشان به شما هست صبح که از خواب بیدار می شوید مدام به خودتان می گید (من نمی توانم)..(می دونم خراب میکنم)…حالا بعد از حمام و حاضر شدن تو راه که دارین به سمت مجلس می روید مدام داری با خودت خود گویی های منفی می کنی (نکنه از پسش بر نیام)…(بقیه از من بهتر هستند ) تا الی آخر ……

گاهی خود گویی های منفی با پیش بینی های منفی با هم ترکیب می شوند و سر از همه جای زندگی ما در میاورند گهگاهی از مراجعینم درست همان جلسه اول می شنوم که می گویند ( از درمان کاری ساخته نیست دیگه امیدی به ادامه این رابطه ندارم خانم اسماعیلی)

آینده چیزی نیست که شما از آن خبر داشته باشید پس بر اساس حدس و گمان هاتون آینده را مورد پیش بینی قرار ندهید چه برسه به پیش بینی های منفی . یادتون باشه حدس و گمان ما از اینده چون به صلاح ما نیست طبیعتا ما رو ناراحت میکنه و درگیر یک سری از استرس ها ی روزمره و به طور یقین شما را در مسیری قرار می ده که  ، به یک سری از روابطتان که به نفع شما هست هم پایان بدهید

من شک ندارم که اگر شما انتخاب کنید که بخواهید و بهتر بسازید و یک چشم انداز مثبت نسبت به مساِیل داشته باشید و شروع به گفتن خود گویی های مثبت بکنید قطعا باید منتظر اتفاقهای خوب هم باشید . چون مثبت اندیشی شما را برای رسیدن به اهدافتان قاطع میکند و انسان های خوشبین همیشه توقعات مثبت دارند و خیلی بیشتر از افرادی که خود گویی های منفی دارند و مدام دارند پیش بینی های منفی می کنند موفق تر هستند.

اگر این خود گویی های منفی وارد زندگی خانوادگی شما بشود قطعا شما را از مسیر درمان و بهبود یافتن رابطه تون باز نگه می داره . پس بهتره است دست از پیش بینی های منفی مثل ( او مرا نمی خواهد داره منو ترک میکنه) ( به خاطر پول و پله داره با من ازدواج میکنه وقتی به جیب زد از من طلاق میگیره) و…. که بیشتر طبق عادت رفتاری ما درباره ی همسرمون یا در رابطه با ارتباطمون می کنیم دست برداریم.

خود گویی های مثبت داشته باشید و پیش بینی های منفی را با خودتون به یدک نکشید.

 


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

یک دیدگاه

  1. با سلام
    با دنیایی از مشکلات به دید خودم از زندگی
    قبل از مراجعه به روانشناس
    دنبال روانشناسی خوب میگردم و برای آشنایی با افکار خانم اسمعیلی شروع به مطالعه مطالبشان کردم.