واژینیسم درد پنهان زنان و دختران ایرانی هست

واژینیسم درد پنهان زنان و دختران ایرانی هست

در ارتباط با واژینیسم چه می دانید؟

آن چه که لازم می دانم باید در ارتباط با مطلب خودم در ابتدا بیان کنم این است که عامه مردم از امور جنسی نه فهم و نه درک صحیحی دارند و نه آنکه در مواقع ضروری هم حتی نمی خواهند درکی از این مساله به صورت صحیحی داشته باشند. درست همین جا هست که من ” واژینیسم” را درد پنهان دختران و زنان ایرانی می نامم.

 

واژینیسم یک واکنش کاملاً غیرارادی و غیر قابل کنترل بوده و مانع از ورود هر جسم خارجی حتی انگشت یا تامپون به مهبل می شود. واژینیسم در زنان ایجاد احساس عدم اعتماد به نفس، ناتوانی، غیر طبیعی بودن، و حتی سرزنش مداوم زن در قبال خودش می کند.

واژینیسم عواقب سنگینی بر تعادل زندگی جنسی و عاطفی زوجین دارد و نیز به علت عدم تحمل دخول هر نوع جسم خارجی ازمایشهای پزشکی مربوط به بیماریهای جنسی را ناممکن می کند. واژینیسم در بسیاری از فرهنگها تابو محسوب می شود. در حالی که در صورت تشخیص به موقع، درمان آن در بیماران مشتاق به بهبودی سریع می انجامد.

 

اگر بخواهم در ارتباط با انواع واژینیسم بگویم باید گفت:

واژینیسم اولیه: که هر گونه دخول برای اولین بار را غیرممکن می سازد.

واژینیسم ثانویه: که پس از دوران طولانی روابط جنسی بدون درد و معمولاً بعد از یک تجربه ناخوشایند جسمی یا روانی ایجاد می شود.

واژینیسم خفیف: فرد دارای معاشقه و بازی جنسی ابتدایی انجام میدهد و بر اثر تحریک اندام تناسلی با دست برانگیخته میشود و فقط در هنگام کوشش برای دخول واژینیسم مشاهده میشود.

واژینیسم شدید: هیچ گونه لمس امکان پذیر نیست تا حدودی اکراه در عشق بازی مقدماتی هم در فرد دیده می شود که به مراتب درمان این افراد سخت تر هست.

 

این مطلب را هم مشاهده کنید :   در صورتی که از نظر جنسی به شوهرتان جذب نمی شوید، چه کارهایی انجام دهید؟

می توانم بگویم که واژینیسم اغلب علت روانی دارد تا جسمی. آنچه که در مراجعین ام احساس کردم بیشتر به گذشته این افراد بر می گردد که وقتی هم به علل واژینیسم دقت کنیم این موضوع را تایید می کند که:

آزار و اذیت جنسی و تجاوز و حتی تجارب دردناک در دوران اولیه کودکی یا درد در اولین رابطه جنسی با هر فردی می تواند جز علل اساسی به وجود آمدن واژینیسم شود. البته به عدم آگاهی و ماهرانه نبودن اعمال جنسی و ناکافی بودن میزان تحریک در مرحله عشق بازی در افراد نیز می توان از علل واژینیسم بر شمرد که باز در تعداد کمی از مراجعین ام مشاهده می کنم

متاسفانه ترس و شرم و داشتن احساس گناه در ارتباط با رابطه جنسی هنوز هم در برخی از مراجعین ام دیده می شود. در ارتباط با علل روانی واژینیسم در حیطه درمانی تکنیک های خاصی برای برطرف شدن این مشکل از طریق یک روانشناس وجود دارد که البته به همکاری هر دو نفر (زن و مرد) در رابطه احتیاج هست. و با مراجعه به مرکز مشاوره و همکاری کامل با روانشناس می توان مشکلی را که بعید می دانند حل شود را به راحتی و گذراندن طول درمان از بین ببرند.

 


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید