فعالیت اینترنتی

همسرم به فعالیت های اینترنتی حساس شده ( قسمت دوم )

همسرم به فعالیت های اینترنتی حساس شده ( قسمت دوم )

نوشته شده توسط :

سایت روانشناسی صدای زندگی

در مقاله قبلی در مورد ۴ موردی که باعث ایجاد حساسیت در همسرتان می گردد را توضیح دادیم ، در ادامه به سه مورد دیگر اشاره خواهیم کرد :

۵- رمز موبایل برای همسرتان نباشد

حتما نباید برای گوشی‌تان رمز بگذارید اما اگر به‌خاطر امنیت بیشتر این کار را می‌کنید، رمزتان را به همسرتان بگویید. حتی بهتر است یک‌بار از قصد گوشی خود را جا بگذارید تا او بتواند یک دل سیر محتویاتش را زیر و رو کند و خیالش راحت شود که تنها یکه‌ تاز زندگی شماست. گاهی درحالی‌که در کنار همسرتان با گوشی خودتان کار می‌کنید برای دقایقی همسرتان را با گوشی تنها بگذارید تا بداند چیزی برای پنهان‌کردن ندارید. جا گذاشتن گوشی حتی اگر همسرتان به محتویات آن کاری نداشته باشد، این حس را در قلب همسرتان ایجاد می‌کند که آنقدر‌ها هم این فضا برای‌تان وابستگی و دلبستگی ایجاد نکرده است.

۶- پیام‌های پاک شده حساسیت ایجاد می‌کند

یکی از موضوعاتی که باعث شک همسران می‌شود خالی بودن پیام‌های ارسالی و دریافتی است یا نبود هیچ چت و گفت‌وگویی در شبکه‌های مجازی. ممکن است همسرتان گوشی یا لپ‌تاپ شما را چک کند. سعی کنید نقش بازی نکنید. اگر صحبت معمولی بوده، آن را نگه دارید و اگر نبوده پس باید خودتان را اصلاح کنید. ممکن است همسرتان ببیند و حتی بپرسد چرا با این شخص صحبت کرده‌ای؟ خیلی صادقانه به او پاسخ بدهید. صداقت همیشه بهترین کار است البته شرط این کار این است که طلای‌تان پاک باشد که از محاسبه باکی نداشته باشید. اگر حافظه گوشی شما پر است و فقط به همین دلیل باید برخی پیام‌ها و… را پاک کنید، این کار را زمانی انجام دهید که با همسرتان در حال تماشای موبایل‌تان هستید تا ببیند چه چیزی در حال پاک‌شدن است.خدای دنیای واقعی در فضای مجازی هم هست.

تمام این حرف‌هایی که گفته شد مانند اینکه همسرتان رمز گوشی شما را بداند و گاهی موبایل‌تان را از عمد جا بگذارید تا بداند برایتان چندان مهم نیست و… درصورتی مؤثر است که واقعا ریگی به کفش‌تان نباشد. اگر در فضای مجازی مجوز رفتارهایی را برای خود صادر کنید که در فضای حقیقی این کار را نمی‌کنید نخستین قدم خطا را برداشته‌اید. خدای دنیای مجازی و واقعی یکی است و پشت تمام این شماره‌ها و آی‌دی‌ها یک آدم واقعی و احساس واقعی وجود دارد.

اگر خطا کنید مجبور به پنهان کاری می‌شوید اما کار درست این است که به‌جای پنهان کردن چیزی که همسرتان دوست ندارد، کلا آن‌ را انجام ندهید. یادتان باشد هر ارتباطی که همسرتان را ناراحت می‌کند قطع کنید، نه اینکه آن را پنهان کنید. ارتباط‌های پنهانی هر چند بدون منظور و عاری از روابط نامناسب باشد اما به‌دلیل پنهانی بودنشان اثرات مخرب و گاه جبران ناپذیری دارد. متأسفانه دنیای مجازی به‌ دلیل مخفی بودن ارتباطاتش خیلی زود پر می‌شود از روابط پنهانی. ممکن است افراد این روابط را توجیه کنند که هیچ‌گاه واقعی‌اش نخواهند کرد اما این دلیل‌ها فقط برای خاموش‌کردن صدای وجدان است.

۷- فضای مجازی با تو زیباست

حتما همسرتان هم در بسیاری از این فضاهای مجازی حضور دارد. بد نیست وقتی وارد می‌شوید، برای او هم پیامی بفرستید. متن‌های زیبا، عکس‌های دیدنی و حتی جوک‌های جالب می‌تواند به او بگوید که حتی اینجا هم حضورت را می‌خواهم. در این صورت او می‌فهمد که حضورشما در این فضا برای فرار از فضای خانه نیست و شما در کنار استفاده از فواید دیگر آن، از دنیای کامنت‌ها و مطالب مجازی برای ابراز علاقه به همسرتان استفاده می‌کنید.


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید