مقابله با عزت نفس ضعیف را یاد بگیریم
مقابله با عزت نفس ضعیف را یاد بگیریم

مقابله با عزت نفس ضعیف را یاد بگیریم

برای مقابله با عزت نفس ضعیف و ارزیابی های شتابزده ، اشتباه و غلط از خود ، مواردی را مطرح می کنیم .

مقابله با عزت نفس

یک ظرف تعریف و تمجید درست کنید

برای مقابله با عزت نفس ضعیف هر روز چیزی را بنویسید که در مورد خود دوست دارید ، از توانایی تان در خوب نوشتن یا اینکه چقدر به رنگ چشمان خود علاقه دارید . می توانید هر چیزی را بنویسید که ویژگی مثبت مورد علاقه تان محسوب می شود . در پایان ماه ، افکار مثبت نوشته شده ی خود را بررسی کرده و روی آنها تعمق کنید .

 

از منفی نگری خود آگاه شوید

هنگامی که متوجه منفی نگری خود می شوید ، به نحوی فعالانه از آن آگاهی پیدا کنید . هنگامی که از آن آگاهی داشته باشید ، فرصت واکنش مثبت نشان دادن به آن را دراختیار خود قرار می دهید . برای مقابله با عزت نفس ضعیف از منفی نگری خود آگاه شوید . آیا با تمام وجود باید مبارزه کنی را مطالعه کنید .

 

از قضاوت بر روی خود و دیگران دست بردارید.

معمولا افرادی که کمبود عزت نفس دارند ، در دیگر ابعاد زندگی شان نیز بسیار منفی هستند . اگر نسبت به دیگران انتقاد جو هستید ، از این عمل دست بکشید . در همه جنبه های زندگی تان مثبت تر باشید . برای مقابله با عزت نفس ضعیف ، از قضاوت بر روی خود و دیگران واقعا دست بردارید .

 

چگونه فراموش کردن را یاد بگیرید.

قطع ارتباط با آنچه باعث اضطراب تان می شود ، گاهی بیشترین نفع را برای تان دارد . سرمایه گذاری زیادی بر روی چیزی نکنید که باعث ناراحتی تان از خود می شود . برای مقابله با عزت نفس ضعیف ، چگونه فراموش کردن را یاد بگیرید .

 

مقابله با عزت نفس ضعیف را یاد بگیریم
مقابله با عزت نفس ضعیف را یاد بگیریم

زندگی برای زمان حال را آغاز کنید.

عزت نفس ضعیف ، معمولا مشکلی است ناشی از تاکید بیش از حد بر روی چیزهایی که قابل تغییر نیستند یا در آینده ای بسیار دور قرار دارند ، به نحوی که نمی توان نتیجه را پیش بینی کرد . مثل جمله ی : به قدر کافی با استعداد نیستم … یا با شکست مواجه می شوم … اشتباه است !

برای مقابله با عزت نفس ضعیف ، از اندیشیدن به چنین چیزهایی خودداری کنید و در زمان حال زندگی نمایید . البته منظورمان این نیست که واقع نگری را فراموش کنید و مانند افراد بلندپرواز ، دائم در رویاها و آرزوها بسر برید !

 

دفترچه خاطرات درست کنید.

برای مقابله با عزت نفس ضعیف ، دفترچه خاطرات درست کنید . هنگامی که احساسات خود را بر روی کاغذ می نویسید ، به شیوه ای سالم آنها را از وجودتان تخلیه می کنید . به محض تخلیه ی عاطفی از طریق نوشتن آنها ، دفترچه تان را ببندید و تا زمانی که قصد نوشتن مجدد ندارید آن را باز نکنید.

برای مقابله با عزت نفس ضعیف ، از خود بپرسید اگر :

برای مقابله با عزت نفس ضعیف ، از خود بپرسید اگر فرد دیگری به جای من و در موقعیت من بود آیا من باعث ایجاد احساس منفی در او می شدم ؟

گاهی اوقات ، نگاه واقع بینانه به خود و موقعیت تان باعث ایجاد حس مثبت تر در شما می شود .

 

این مطلب را هم مشاهده کنید :   آیا هر انسانی نیمه گمشده‌ ای دارد؟

ذهن ورزی را آغاز کنید.

انجام فعالیتی آرام بخش ، به شما کمک می کند که با خود مثبت تر شوید . روزانه به مدت ۱۵ دقیقه یا بیشتر با انجام فعالیت های آرام بخش مانند ذهن ورزی ، همه ی اضطراب های درونی تان را تخلیه کنید .

 

مقابله با عزت نفس ضعیف را یاد بگیریم
مقابله با عزت نفس ضعیف را یاد بگیریم

عضوی فعال در زندگی تان باشید.

مسافر صندلی عقب ماشین زندگی تان نباشید . هنگامی که اجازه می دهید احساسات و عواطفتان بر زندگی تان حکمرانی کنند ، دیگر تحت کنترل خود قرار ندارید . برای داشتن رفتار و رویکردی مثبت تر ، عضو فعال زندگی تان باشید . تاکید می کنیم ، برای مقابله با عزت نفس ضعیف و ناکامی ، عضوی فعال در زندگی تان باشید .

 

با خود مکالمه داشته باشید.

برای مقابله با عزت نفس ضعیف ، با خود جملات مثبت را مرور کنید . همیشه مانند یک فرد بزرگسال و با تجربه عمل نمایید و در همه حال با خود صحبت کنید .

چرا چنین احساسی را تجربه می کنید ؟ چگونه می توانید حال بهتری برای خود ایجاد کنید ؟

آیا باید در از دست دادن عزیزان بپذیریم که مالک دیگران نیستیم و خوددار باشیم .

 

در مبحث مقابله با عزت نفس ضعیف ، خوب است بدانید :

  • هفتاد و چهار درصد دختران مدعی اند که برای خشنود کردن دیگران تحت فشار قرار دارند و اعتماد به نفس ندارند .
  • نود و دو درصد دختران نوجوان مدعی اند که می خواهند تغییری در ظاهر خود ایجاد کنند .
  • نود درصد از زنان بزرگسال مدعی اند که می خواهند تغییری را در اندام خود ایجاد کنند . مانند عمل جراحی زیبایی بینی ، پروتز باسن ، سینه و غیره .
  • چهل درصد از پسران نوجوان مدعی اند که می خواهند تغییری را در اندام خود ایجاد کنند . مانند افزایش طول آلت جنسی ، افزایش قد و غیره .

 

یادآور می شویم که از هر ده دختر ، هفت نفر از مشکلات ناشی از کمبود عزت نفس رنج می برند .


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید