مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کنکور دانشگاه سراسری و آزاد ۱۳۹۵

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کنکور دانشگاه سراسری و آزاد ۱۳۹۵

آدرس و معرفی بهترین مشاوران تحصیلی و مشاوران انتخاب رشته کنکور ۱۳۹۵

معرفی بهترین و برترین مشاوران انتخاب رشته دانشگاه کنکور سراسری و آزاد

انتخاب رشته توسط مشاوران برتر کنکور

مشاوره تحصیلی توسط رتبه های برتر کنکور سراسری

مشاوره و انتخاب رشته کنکور سراسری توسط رتبه های تک رقمی کنکور سراسری

 انتخاب رشته توسط مشاوران ارشد کنکور و آموزش و پرورش

آیا میدانید داوطلبان سال گذشته با کدام رتبه در کدام رشته قبول شده اند

آیا میدانید با رتبه ای که دارید در کدام رشته و شهر قبول می شوید

مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته کنکور در ۲ جلسه صورت میگیرد

لطفا تنها برای رزرو وقت مشاوره تماس بگیرید به سوالات تلفنی پاسخ داده نخواهد شد

جهت کسب اطلاعات و تعیین نوبت مشاوره با شماره تلفن   ۸۸۵۸۳۵۱۷  تماس حاصل نمایید .

بدلیل کثرت مراجعه افراد از مراجعه حضوری خودداری فرمایید ، پذیرش تنها با تعیین وقت قبلی صورت می گیرد


 محسن محمود وند ” متخصص در مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته کنکور “

( مدیر گروه تیم انتخاب رشته کنکور ۱۳۹۴ )محسن محمود وند

سوابق تحصیلی و شغلی :

کارشناسی مشاوره از دانشگاه علامه طباطبایی

کارشناسی ارشد مشاوره تحصیلی از دانشگاه تهران

۱۰ سال سابقه تدریس و مشاوره در آموزش و پرورش

سرگروه مشاوران شهرستان شهریار در سال ۹۱

کارشناس برنامه های رادیویی

مشاور اسبق مرکز مشاوره مهرگان

مشاور مراکز مشاوره امید و تنسیم


 

کنکور سراسری سال ۹۴ در دهه آخر خرداد امسال برگزار گردید و داوطلبان بعد از مدت ها تلاش و برنامه ریزی بالاخره با درجات مختلفی از آمادگی و انگیزه و امید در این رقابت علمی سخت و پر التهاب حضور یافتند و اینک منتظر هستند تا با مشاهده نتایج اولیه کنکور و صدورکارنامه ها، نتیجه عملکرد خود را دریافت کنند.

اقدامات و برنامه ریزی های ویژه کنکور معمولا به دو بخش یا مقطع زمانی تقسیم می شوند. در بخش نخست مشاوران و داوطلبین به دنبال برنامه ریزی هایی جهت کسب آمادگی های لازم برای شرکت در کنکور می باشند. هدف گذاری و برنامه ریزی، برنامه های روزانه و هفتگی و ماهانه ، مدیریت زمان ، روش صحیح مطالعه، شرکت در کلاس های آمادگی کنکور، نحوه تست زدن و برخی از مسایل روحی روانی همچون ایجاد انگیزه و حفظ آن از جمله موارد معمول در اقدامات و برنامه های قبل مشاوران و داوطلبان قبل از برگزاری کنکور می باشد.

بخش دوم یا مقطع دوم اقدامات و برنامه ها ویژه کنکور، مربوط به بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور می باشد که داوطلبین با مشاهده نتایج عملکرد خود در آزمون، در یک محدوده زمانی بسیار کوتاه نسبت به بخش نخست فعالیت هایشان، باید با کمک مشورت با مشاوران و مطالعه دفترچه کنکور، اقدام به انتخاب رشته نمایند. این بخش از فعالیت ها در عین کوتاه بودن، اما بسیار مهم و تعیین کننده می باشد. به عبارتی داوطلبین ماحصل زحمات چندین ماه یا ساله خود را باید در این مقطع زمانی به سر منزل مقصود برسانند.

اما آنچه که در میان این دو مقطع زمانی معمولا مورد غفلت داوطلبان و حتی مشاوران قرار می گیرد، فاصله زمانی بین برگزاری کنکور و اعلام نتایج می باشد. این محدوده زمانی تقریبا دو ماهه، معمولا دوره ای است که داوطلبان و خانواده های آنها تا حدودی از حال و هوای کنکور خارج می شوند و به استراحت و انتظار برای اعلام نتایج می پردازند.

انتخاب رشته کنکور 1394

داوطلبان در این محدوده زمانی ممکن است احساساتی مانند غم، حسرت و افسوس، عدم اطمینان، وضعیت نامشخص و مبهم، اضطراب، سوگواری، تصمیم برای شرکت قوی تر در سال آینده، سرزنش خود و یا دیگران، و یا بی خیالی و بی تفاوتی را تجربه کنند. بهتر است تا زمان اعلام نتایج کنکور، توصیه ها و اقدامات زیر را انجام دهید.

۱) در این دوره فارغ از هر عملکردی که داشته اید، چاره ای جز تحمل زمان و صبور بودن نخواهید داشت. لذا در این دوره سعی کنید با رفتن به مسافرت و تفریح ، دیدار با دوستان و اقوامی که در طول دوران قبل از کنکور به دلیل برنامه فشرده از آنها فاصله گرفته اید به تجدید قوا و استراحت بپردازید.

۲) تا نتایج اعلام نشده است به هیچ وجه در مورد رتبه خود پیش بینی نکنید. قیاس کارنامه خود با کارنامه های سال گذشته صحیح نمی باشد، زیرا سطح دشواری سوال ها در هر سال متفاوت می باشد. این پیش بینی ها ممکن است موجب ایجاد حس ناامیدی و یا بر عکس امید کاذب در شما شود.

۳) در این ایام سعی کنید به همراه استراحت ، کاملا بیکار نباشید و دست روی دست نگذارید. با توجه به این که زمان اتخاب رشته بسیار محدود می باشد، می توانید مدتی از قبل از انتخاب رشته، دست به کار شوید و برخی از کارهای لازم را انجام دهید تا حجم کارتان در آن زمان کم کاهش یابد. تا حدودی رشته های مورد علاقه خود را اولویت بندی کرده و به بررسی بیشتر آنها بپردازید و در صورت امکان با افراد دانشجو یا فارغ التحصیل از در این رشته ها ملاقات و گفتگوهایی داشته باشید. همچنین اطلاعاتی در مورد دانشگاه ها و سطح علمی و امکانات آنها به دست بیاورید.

√نکته: بهتر است با یک مشاور جلسه یا جلساتی در مورد انتخاب رشته داشته باشید و همه چیز را به آن محدوده زمانی اندک موکول نکنید. مشاوره قبل از اعلام نتایج، بیشتر بر خودشناسی و تعیین اولویت ها ملاقات با خانواده داوطلب و برخی از مسائل ویژه هر داوطلب می باشد که در زمان محدود انتخاب رشته شاید فرصتی برای این موضوعات وجود نداشته باشد.

۴) اگر از سهمیه خاص( شهدا و جانبازان) استفاده می کنید، کد رهگیری را در این ایام دریافت کرده و برای استفاده در مواقع لزوم نزد خود نگه دارید.

۵) از مرداد ماه به بعد گوش به زنگ خبرها و اطلاعیه های سازمان سنجش باشید و سعی کنید روزانه سایت سازمان سنجش را بازدید کنید.

۶) اگر کاملا ناامید هستید، کمی دست نگه دارید و شتاب زده تصمیم به مطالعه برای سال بعد نکنید. خواندن در سال دوم شرایط متفاوتی دارد که باید بعد از مشورت با یک مشاور، تصمیم بگیرید. بهتر فعلا منتظر اعلام نتایج باشید و تصمیم خاصی نگیرید.

۷) اگر دروس افتاده سال چهارم دارید، خود را برای آزمون شهریور آماده کنید.

محسن محمودوند ……..  کارشناس ارشد مشاوره تحصیلی از دانشگاه تهران

تکنیک های برتر انتخاب رشته دانشگاه و کنکور توسط مشاوران برتر کشور

تکنیک های انتخاب رشته کنکور سراسری

از ظرفیت های جدید کنکور ۱۳۹۵ اطلاع داری ؟

 در رشته های تحصیلی مورد علاقه شما از نظر رتبه بندی برترین دانشگاه های کشور کدامند ؟

آیا از قوانین جدید انتخاب رشته کنکور ۱۳۹۵ اطلاع دارید ؟

آیا میدانید انتخاب رشته تاثیر بسیار مهمی در آینده تحصیلی و شغلی دارد ؟

انتخاب رشته و دانشگاه صحیح چه تاثیری در پذیرش مقاطع تحصیلات تکمیلی ( لیسانس – فوق لیسانس – دکتری ) دارد ؟

برای رزرو وقت مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد ۱۳۹۵ با ما تماس بگیرید

جهت کسب اطلاعات و تعیین نوبت ویزیت با شماره تلفن  ۸۸۵۸۳۵۱۷  تماس حاصل نمایید .

مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته کنکور در ۲ جلسه صورت میگیرد

لطفا تنها برای رزرو وقت مشاوره تماس بگیرید به سوالات تلفنی پاسخ داده نخواهد شد

بدلیل کثرت مراجعه افراد از مراجعه حضوری خودداری فرمایید ، پذیرش تنها با تعیین وقت قبلی صورت می گیرد


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید