بهترین مرکز درمان وسواس چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
بهترین مرکز درمان وسواس چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مرکز درمان وسواس خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در صدای زندگی قصد داریم شما را با انواع وسواس و راهکارهای بهترین مرکز درمان وسواس آشنا کند شما همراهان عزیز بعد از آشنایی با چگونگی تکنیک های روز دنیا در بهترین مرکز درمان وسواس می توانید به راحتی تصمیم بگیرید آیا مایل به درمان هستید؟ کدام روش درمانی را بر می گزینید؟

اختلال وسواس فکری عملی چیست؟

اختلال وسواس فکری عملی یکی از اختلالات رفتاری ناتوان‌کننده­ای است که با افکار مزاحم تکراری و ناخواسته، فرد را به انجام اعمال وسواسی و بیهوده و همچنین فروبردن در اعماق افکار ناراحت‌کننده وادار می­ کند.

وسواس ­ها عبارتند از: باورها، افکار، تکانه­ ها یا تصاویر سمجی که به دلیل ناهمخوانی، اضطراب و پریشانی چشمگیری ایجاد می ­­کنند. وسواس ­های عملی رفتارهای تکرارشونده یا اعمال ذهنی هستند که با هدف جلوگیری یا کاهش اضطراب و پریشانی انجام می ­شوند

ویژگی عمده­ این وسواس ­ها (افکار و رفتارها) لذت‌بخش نبودن آنها برای فرد مبتلا است ولی بیمار به نشخوار افکار و تکرار اعمال ادامه می­ دهد تا شاید از ناراحتی­ هایی که برای او به وجود می ­آید، کاسته شود.

نشانه­ های این اختلال، با آشفتگی فردی و ناتوانی­ کارکردی همراه است.

متداول­ ترین وسواس ­های فکری عبارتند از: افکار مکرر درباره آلودگی، تردیدهای مکرر، لزوم قرار گرفتن اشیاء با یک نظم خاص، تکانه ­های پرخاشگرانه یا زننده و تصویرسازی ذهنی جنسی.

 

بهترین مرکز درمان وسواس چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
بهترین مرکز درمان وسواس چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

کدام مرکز درمان وسواس را انتخاب می کنید ؟

نظر دکتران روانشناس و روانپزشکان ما در مرکز تخصصی درمان وسواس این است که اغلب ما افکار وسواسی جزئی را در زندگی تجربه کنیم.
به طور مثال : چک کردن قفل و یا وارسی اجاق گاز و حتی راه رفتن بر روی کاشی های پیاده رو.
حال توجه کنید اگر شما هم این موارد را تجربه کرده اید بی شک هم سطحی بوده اند و هم گذرا اما افرادی که دچار مشکل وسواس و یا اختلال وسواس هستند. حداقل ۱ ساعت در روز یا ساعات زیادی در روز وقت خود را صرف انجام کارهای وسواسی می کنند که این روند باعث مختل شدن فعالیت های روزمره ی فرد می شود.

حال تعدادی از افکار وسواسی را برای شما نام می بریم

ترس از آلودگی : 

از افرادی که به کلینیک درمان وسواس مراجعه کرده بودند فردی گزارش کرده بود در روز ۵، ۶ ساعت زمان خود را صرف ضدعفونی کردن اتاقش می کرد و هیچ یک از اعضای خانواده اجازه ی ورود به اتاقش را نداشتند و نسبت به آلودگی در هر مکانی هراس داشت.

 

این مطلب را هم مشاهده کنید :   اجازه ندهید وسواس فکری روی مغزتان راه برود

ترس از صدمه زدن به خود و دیگران : 

خانمی بود که علارقم علاقه ی زیاد به پسر و همسرش همیشه نگران بود به کودک و همسرش صدمه بزند (توجه داشته باشید او در ذهنش تصویر سازی می کرد و از فکر کردن به افکارش هراس داشت).

 

مورد دیگر نیاز به تقارن است : 

در این مورد فرد دچار اختلال خود را موظف میداند تمام وسایل و یا اشیاء خاص مورد نظر خودش را کاملا متقارن بچیند و اگر آن طور که در ذهنش است نشود باعث ناراحتیش می شود.

موارد دیگر وسواس جنسی ، پرخاشگری  و وسواس مربوط به مذهب است که فرد افکاری توهین آمیز نسبت به دین و یا مذهبی که خودش به آن پایبند است را در ذهنش می گذراند.
 توجه داشته باشید ما در مرکز درمان وسواس صدای زندگی می توانیم ادعا کنیم در زمینه ی درمان از بهترین مرکز درمان وسواس تهران به شمار می رویم زیرا ما تمام جنبه های درمانی را برای مراجعین در نظر گرفته ایم. 

 

توجه داشته باشید مشکل وسواس می تواند عملکرد بین فردی و حتی موقعیت شغلی و اجتماعی فرد را به خطر بیندازد

همزمانی اختلال وسواس با دیگراختلالات و مشکلات شایع ترین آن افسردگی است که طی آمار به دست آمده ۲۵ تا ۵۰ درصد افراد مبتلا به ocd دچار افسردگی می شوند و اختلال وسواس فکری عملی اغلب ممکن است همراه با اختلال خلقی و اضطرابی نیز همراه شود.

 

بهترین مرکز درمان وسواس چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
بهترین مرکز درمان وسواس چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

فردی که  دچار وسواس است به علت حساسیت و تشریفات همیشگی اکثرا دوستان خود را از دست می دهد و یا شغل خود را به علت تاخیرهای پی در پی و حساسیت نیز از دست می دهد.

در مبحث وراثت نیز می توان عوامل ژنتیکی را دخیل دانست طی پژوهش های انجام شده ی سال های اخیر بر روی دوقلوهای دو تخمکی و یک تخمکی مبحث وراثت از سوی پژوهشگران تایید شد.

 

توصیه ما به شما عزیزانی که فکر می کنید در طیفی از وسواس قرار دارید

به مراکز درمان وسواس تهران مراجعه کنید و سعی کنید بهترین راه درمان وسواس را برگزینید ، توجه داشته باشید در مرکز وسواس صدای زندگی شما با یک تیم دکتر روانشناس و روانپزشک در ارتباط هستید که در صورت لزوم بنا بر صلاح دید دکتر روانشناس شما را به روانپزشک ارجاع می دهد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

  

لطفا نظرات و دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید