قطع مصرف داروی آسنترا و ارتباط آن با خود ارضایی
قطع مصرف داروی آسنترا و ارتباط آن با خود ارضایی

قطع مصرف داروی آسنترا و ارتباط آن با خود ارضایی

سلام دوستان عزیز، ما با مشکلات زیادی دست به گریبان هستیم که برای بسیاری از آنها راه کارهای قطعی وجود دارد. این راهکارها می توانند بلند مدت و یا کوتاه مدت باشند اما با ممارست و دقت در پروسه درمانی میتوانیم بر آنها فائق آییم. در ادامه به پرسش یکی از خوانندگان عزیز سایت در مورد قطع مصرف داروی آسنترا اشاره شده است که در بخش پرسش و پاسخ با ما در میان گذاشته اند.

قطع مصرف داروی آسنترا و عوارض آن و خود ارضایی

سلام، دختری ۳۸ ساله هستم و متاسفانه به دلیل مشکل خود ارضایی با مراجعه به مشاوره و در نهایت روانپزشک مجبور به استفاده از قرص آسنترا ۱۰۰ شدم.

یعنی یک قرص با دوز ۱۰۰ صبح و یک قرص شب استفاده می کردم. بعد از ۸ ماه استفاده کمی بهبود پیدا کردم و بعد از مطالعه و فکر کردن به این نتیجه رسیدم که قرص رو کنار بزارم.

البته الان خوبم و باشگاه ثبت نام کردم. سوالم این هست که بعد از قطع قرص بدن درد شدیدی دارم و همچنین فشار خونم مدام بالا میره و همچنین چشم و سر درد بدی دارم! آیا اینها از عوارض قطع قرص می باشد؟

چه کارهایی باید انجام بدم و چه مدت این عوارض طول می کشه؟ لازم به ذکر است که حدود ۴۰ روز هستش که قرص ها رو قطع کردم! خواهش می کنم کمک کنید که چیکار کنم؟ چون خیلی اذیت میشم. چون شغلم هم حسابداری هستش چشم درد و سردرد امانم رو بریده؟

قطع مصرف داروی آسنترا و ارتباط آن با خود ارضایی
قطع مصرف داروی آسنترا و ارتباط آن با خود ارضایی

پاسخ به پرسش

سلام دوست عزیز، وقت به خیر.

قرص آسنترا یک داروی ضد افسردگی می باشد که دارای اثرات بسیاری بر بدن بوده و در شرایط گوناگونی مورد استفاده قرار میگیرد.

این دارو در موارد همچون کاهش اضطراب، تشویش، تغییر در نحوه خواب و حتی میزان اشتها مورد استفاده قرار می گیرد. که نتیجه کلی آن تغییر در نوع رفتار شما می باشد.

دارویی که شما مصرف کردید دارای دوز بالایی بوده و با توجه به مدت زمان طولانی مصرف آسنترا (هشت ماهی که ذکر کردین) حتی بعد از قطع مصرف داروی آسنترا اثرات آن بر بدن شما باقی مانده و ایجاد وابستگی گردیده است.

داروی آسنترا (سرترالین) ایجاد خواب آلودگی می کند پس به یاد داشته باشید در رانندگی و انجام کارهای پر دقت مثل شغل شما (حسابداری) ایجاد اختلال می کنند که این تاثیرات به خصوص بعد از قطع استفاده بیشتر نمود می کنند.

یکی از اثرات این دارو کاهش میل جنسی می باشد که بسته به شرایط فیزیکی افراد می تواند کم و یا زیاد باشدt اما در مورد موضوع خود ارضایی.

دوست عزیز و گرامی ترک خود ارضایی دارای راه های بسیار زیادی می باشد که می توان بدون مصرف دارو انجام شود.

خود ارضایی بیشتر از نیاز جنسی و فیزیکی بدن به موضوع روانی و حالات روحی بر می گردد. قویا توصیه می شود مقاله راه های ترک خود ارضایی را مطالعه و به دقت به راه های بیان شده در آن عمل کنید تا بدون شک نتیجه مورد نظرتان را دریافت کنید.

همیشه خاطرتان باشد که برای ترک عادتی ناپسند باید رفتاری پسندیده جایگزین شود، شما فردی ۳۸ ساله هستید و می بایست با روی آوردن به رابطه جنسی ایمن و سالم خود ارضایی را برای همیشه ترک کنید. فرق خود ارضایی و رابطه جنسی بسیار زیاد می باشد و نباید در تعریف آنها اشتباه کنید.

برای کسب تجربه جدید و البته ایمن نترسید و با استفاده از خرد بهترین گزینه را انتخاب کنید.


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید