برخی راهکارهای فوری آماده کردن کودک برای ورود به مدرسه

برخی راهکارهای فوری آماده کردن کودک برای ورود به مدرسه

نوشته شده توسط :

خانم طلیعت رافعی – کارشناسی ارشد روانشناسی

در قسمت اول مقاله با عنوان ” آنچه والدین درباره ورود فرزندشان به کلاس اول باید بدانند”  در مورد ترس و اضطراب کودکانی که برای اولین بار به کلاس می روند ، صحبت کرده و دلایل آن را توضیح دادیم. در ادامه به راهکارهای فوری آماده کردن کودک برای ورود به مدرسه می پردازیم :

  1. شما میتوانید با این اتفاق و رویداد ، زندگی کودک را تبدیل به یک رخد اد زیبا ، دوست داشتنی و به یاد ماندنی کنید. از چند روز قبل جشن کوچکی رابرایش برگزار کنید واز نزدیکانش نیز دعوت کنید. زمانی که شما به این رخداد زندگیش اعتبار و رسمیت می دهید ، او بعدها از رفتن به مدرسه اجتناب نخواهد کرد.
  2. از دوهفته قبل کودک را درخرید وسایلش سهیم کنید، اجازه بدهید مدرسه اش را ببیند، به خصوص بخش های زیبای آن را. چنانچه کودک ترس از فضاهای بسته دارد، یکباره او را با اتاق های درس مواجه نکنید.
  3. چنانچه امکانش هست با معلمش دیداری داشته باشد. دیداری مدیریت شده که درخاطر کودک باقی بماند.
  4. چنانچه امکانش وجود دارد با برخی از همکلاسی هایش نیز دیداری توام با بازی وهیجان داشته باشد.
  5. جنبه های مثبتش را برایش یاد آوری کنید وبگویید که با این تواناییش خیلی موثر خواهد بود. برای مثال تو پاس دادن خوبی داری و می توانی درتیم فوتبال مدرسه ثبت نام کنی.
  6. کودک را از عدم انجام برخی برخی رفتارها نترسانید. برای مثال دختر یا پسر خوبی باش و سلام کن ، یادست بده یا توصورت معلم نگاه کن و…. فعلا جای آموزش این موارد نیست. بعد ازاینکه کودک انطباق لازم را به دست آورد می توان روی این موارد کار کرد.
  7. کودک را با گفتن برخی حرف ها مانند اگر به حرف معلمت گوش ندهی یا تکالیفت رو ننویسی ، از من می خوان که بیام مدرست. آبروی ما را نبری.

نوشته شده توسط :

خانم طلیعت رافعی – کارشناسی ارشد روانشناسیطلیعت رافعی

جهت اطلاع و رزرو وقت مشاوره حضوری بر روی گزینه تماس با ما کلیک کنید

جهت اطلاع و ثبت نام کارگاه های آموزشی – درمانی  ثبت نام نمایید


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید