چرا بدن ما به یک آغوش، بغل کردن، نیاز دارد؟
چرا بدن ما به یک آغوش، بغل کردن، نیاز دارد؟

چرا بدن ما به یک آغوش، بغل کردن، نیاز دارد؟

وقتی یک نفر را در آغوش می‌گیری، آن روز می‌تواند خیلی خوب باشد. هر روز نمی‌تواند این گونه باشد؟ بنابر قدرت مثبت گرایی ما فکر می‌کنیم بغل کردن می‌تواند هروز اتفاق بیافتد. 

آیا می‌خواهید امروز بهترین حال دنیا را داشته باشید؟ کسی که دوست دارید را در آغوش بگیرید. هر چه محکم‌تر، بهتر، بغل روحی حساب نمی‌شود، باید فیزیکی باشد. حالا ما می‌دانیم که آغوش باعث می‌شود که ما احساس خیلی خوبی بکنیم، اما چرا بدن ما به آن نیاز دارد؟

 

چرا بدن ما به یک آغوش، بغل کردن، نیاز دارد؟

تعدادی از مطالعات نشان می‌دهند که این عمل ساده محبت‌آمیز می‌تواند برای کسی که بغل می‌کند و کسی که در آغوش گرفته می‌شود فایده داشته باشد.

 

چرا بدن ما به یک آغوش، بغل کردن، نیاز دارد؟
چرا بدن ما به یک آغوش، بغل کردن، نیاز دارد؟

این مسله خیلی مهم به نظر می‌رسد. به هر حال این سودمندی‌ها چه چیزهایی است؟ تولید اکسی‌توسین در بدن را افزایش می‌دهد. همانطور که اشاره شد می‌تواند توضیح دهنده این باشد که چرا بغل کردن در ما احساس خوبی ایجاد می‌کند (اظهار توسط لیز بونیس، گزارشگر پزشکی).

بگذارید بررسی کنیم که اکسی‌توسین چیست و چه فوایدی برای بدن دارد؟ اکسی‌توسین یک انتقال‌دهنده عصبی است که به مراکز احساسات در مغز با ایجاد احساس شادی و کاهش استرس و اضطراب کمک می‌کند.

 

خانم‌ها توجه کنید ـ ثابت شده که اکسی‌توسین مردان را مهربان‌تر و پیوندشان را بهتر می‌کند.

آیا رابطه جنسی بهتری می‌خواهید؟ همچنین اثبات شده است که بغل کردن عملکرد جنسی را افزایش می‌دهد. و مانند ویاگرا در بدن عمل می‌کند.

 

اکسی‌توسین چیزی بیشتر از پیوند بیشتر یا لذت از کیفیت رابطه جنسی را به همراه دارد. همچنین می‌تواند به کاهش کورتیزول کمک کند. هورمونی که با استرس سروکار دارد و اگر طولانی‌مدت در بدن وجود داشته باشد، می‌تواند به بدن آسیب بزند.

بنابراین این ترکیب باعث خواب بهتر می‌شود. و از طرف دیگر به مراقبت در برابر بیماری‌های قلبی کمک می‌کند (براساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه کارولینا شمالی). این مسئله باعث می‌شود کسانی که شریک عاطفی‌شان را در آغوش نمی‌گیرند دچار افزایش تپش قلب به ده بار در دقیقه می‌شوند.

یکی دیگر از تحقیقات انجام شده توسط بونیس از دانشگاه CMU پنسیلوانیا بیان می‌کند که در آغوش گرفتن و حمایت اجتماعی باعث می‌شود کمتر دچار بیماری‌هایی شوید که مربوط به استرس است.

این دانشگاه آزمایشی طراحی کرد تا این نظریه را در ۴۰۴ بزرگسال سالم اثبات کند. برای موضوع هر کدام از این تست‌ها چهارده شب بدون وقفه پرسشنامه‌ها در جریان بود و مواردی مانند حمایت اجتماعی، مناقشات بین فردی و تداوم در آغوش گرفتن توسط تیم که به وسیله تلفن در ارتباط بودند یادداشت شد.

بعد از سپری شدن دو هفته، همه آن ها عمداً در معرض ویروس سرماخوردگی قرار گرفتند و در قرنطینه قرار گرفتند و تمام علایم و نشانه‌ها مورد مشاهده قرار گرفت. نتایج نشان داد که احتمال خطر ابتلا به عفونت در کسانی که حمایت اجتماعی دارند در مقایسه با کسانی که مشاجره داشتند کمتر بود.

در آغوش گرفتن ۳۳٪ از حمایت اجتماعی را تشکیل می‌دهد که مقدار قابل توجهی محسوب می‌شود. در میان کسانی که مبتلا به سرماخوردگی بودند، نشانه‌ها برای کسانی که حمایت اجتماعی دریافت می‌کردند و به طور مکرر در آغوش گرفته می‌شدند، صرف نظر این که آیا هرگونه مشاجره‌ای را متحمل می‌شدند یا خیر خفیف تر بود. برخلاف قرص و سایر داروهای دیگر، در آغوش گرفتن هزینه‌ای برای شما ندارد. این برای یک احساس عالی چطور است؟

چرا بدن ما به یک آغوش، بغل کردن، نیاز دارد؟
چرا بدن ما به یک آغوش، بغل کردن، نیاز دارد؟

به طور خلاصه، آغوش باعث می‌شود شما احساس شاد بودن و سالم بودن بکنید و لبخند بزنید بدون این که از جیب خود برای خریدن دارو خرج کنید.

متاسفانه ما نمی‌توانیم شما را برای تشکر از خواندن این متن در آغوش بگیریم، اما می‌توانیم شما را تشویق کنیم تا دوستان و خانواده و حتی کسانی که نمی‌شناسید را در آغوش بگیرید. اگر می‌خواهید می‌توانید این قدرت مثبت‌گرایی را برای شور و شوق ناگهانی خود برای یک عمل ساده و روزمره (بغل کردن) که باعث ایجاد بسیاری از احساسات خوب می‌شود، سرزنش کنید.

 


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید