با خلق رویا ، دنیای خود را متحول کنید

با خلق رویا ، دنیای خود را متحول کنید

 

کامیابی از آن کسانی است که با رویاهای خود زندگی می کنند و برای رسیدن به آنها هر بهایی را می پردازند.  

      « مارتین لوترکینگ»

 

بزرگ ترین و سخت ترین کارها را کسانی می توانند انجام دهند که با تمام توان به خلق رویا می پردازند. رویاهای بی باکانه، فوق العاده اند و دنیای شما را زیر و رو خواهد کرد. بسیاری از دانشمندان و مخترین بزرگ توسط آرزوها وسپس خلق رویاهای خود، تحول عظیمی در جهان ایجاد کردند. اما بدانید بین این رویاهای بی باکانه و خیال بافی، فاصله بسیاری وجود دارد. رویاها موتور شما را روشن می کند ولی خیال بافی توهم را برای ذهن به ارمغان می آورد.

اگر به دنبال چیزی هستید که زندگی تان وابسته به آن است حتما به دنبالش بروید، چون آن را به دست خواهید آورد. هر کاری که از دستتان برمی آید، انجام دهید. هر رویایی را که در سر دارید به عمل درآورید زیرا نبوغ، قدرت و جادو در همین جسارت شماست. راستی اگر آرزوها فروشی باشند، حاضرید چه بهایی یرای خرید آنها بپردازید؟

 

تلاش، تلاش و باز هم تلاش

رویاهای شما راه به جایی نمی برند مگر اینکه خودتان دست به کار شوید.

«لستروندرمن» را «پدر بازاریابی » لقب داده اند. او رویای موفقیت را همواره در سر داشته است و برای کسب پیروزی در کارش بسیار تلاش کرد. در سال ۱۹۴۷ «لستروندرمن» کاملا غیرمنصفانه از کار تبلیغاتی اش در نیویورک اخراج شد. اما مرد جوان احساس کرد هنوز خیلی چیزها وجود دارد که باید از رییس خودش «مکس ساکیم» یاد بگیرد. بنابراین صبح روز بعد سر کارش برگشت و مانند روزهای قبل شروع به کار کرد. «وندرمن» بدون اینکه پولی دریافت کند به کار ارباب رجوع رسیدگی می کرد، با همکارانش در مورد کارها مشورت و تبادل نظر داشته و حتی در جلسات شرکت می کرد.

«ساکیم» رییس شرکت حدود یک ماه هیچ توجهی به او نداشت، اما پس از مدتی نظرش کاملا نسبت به او تغییر کرد و در حالی که دست او را می فشرد به او گفت: «بسیار خوب، شما برنده شدید، من هرگز مردی را ندیده بودم که بیشتر از پول به کارش اهمیت بدهد».

پشتکار« وندرمن » وعشق او به کارش بی نتیجه نبود. او در زمان خودش یکی از موفق ترین افراد در زمینه تبلیغات شد و به عنوان پدر بازاریابی مستقیم به دنیا معرفی شد.

حال از شما می پرسم: رویای شما چقدر باارزش است؟ هرگز فکر کرده اید که رویایتان می تواند شما را به کجا برساند؟ یا برای دیگران چه سودی خواهد داشت؟ برای رسیدن به رویای خود چه می کنید؟ آیا حاضرید مانند «لستروندرمن» در ازای کاری که می کنید مزدی دریافت نکنید؟

 

در موفقیت، نقطه شروع مهم است و مهم تر از آن، کار مستمر است که آن را پیش می برد.

وجود شما سرشار از انرژی خواهد شد زمانی که رویاهای خود را عینی کرده و سپس آن را به هدف های متفاوت بخش بندی کنید.البته باید متذکر شوم که پرواز در آسمان رویاها بدون افکار کنترل شده، منجر به موفقیت نخواهد شد. به عبارت دیگر باید گفت افراد موفق جور دیگری فکر می کنند. آنها افق بازتری را می بینند، چون به فراتر از خود و جهان اطرافشان می اندیشند و با تمرکز افکار مزاحم را از ذهن خود دور می کنند، با عبرت به گذشته نگاه می کنند و با اراده محکم، پرانرژی و فعال به همراه خلاقیت ، به ترسیم رویاهای خود می پردازند. متاسفانه بسیاری از افراد فکر خود را حسابی درگیرامور روزمره کرده اند و کار و فعالیت زیاد آنها را از انیشه درست و اصولی دور انداخته است. حتما لازم است زمانی را به فکر کردن اختصاص دهید. برای تفکر مکان مناسبی را انتخاب کنید. مکان مناسب می توانید انرژی و خلاقیت را در ذهن بیافریند.

برای رسیدن به رویاهای خود هرگز به گذشته و شکست های زندگی فکر نکنید و به آنها فرصت جولان ندهید. در واقع یکی از قدرت های افراد موفق، توانایی به عقب برگشتن و دوباره شروع کردن بعد از یک خطا ، یا شکست است. به شکست ها اجازه نمیدهیم تا ما را متوقف کنند. قدرت فکر این توانایی را به شما می دهد. دسته ای هم مکررا از فکر دیگران کپی برداری ولی عاقبت چه سودی خواهند برد؟ این دسته نمی توانند توضیح دهند واقعا از زندگی چه می خواهند و خود را همرنگ جماعت نموده و فراموش کرده اند که چه کسی هستند و چه کسی می خواهند باشند!

ما حدودا نیمی از شخصیت مان را در تلاش برای شباهت با دیگران از دست می دهیم.

« آرتور شوپنهاور»

 

از خود بپرسید:«اگر همه دنیا مال من بود و بینهایت هم زمان داشتم چه می کردم»؟

رویاهای ما در آنسوی افق منتظر تلاش ما هستند تا از آسمان به زمین فرود آیند و ما را در آغوش گیرند.لازم است به اندازه شجاع باشیم تا بتوانیم رویاها را به واقعیت تبدیل کنیم و بر این اساس ابتدا تلاش کنیم تا دنیای ترس را رها کرده و سپس به سرزمین جرات پا بگذاریم.

بر تصمیم خود پایبند باشید. مدام تصمیمات خود را تغییر ندهید.، از این شاخه به آن شاخه نپرید. تغییر رای آن هم به طور مکرر نشانه شک و دودلی است و حول دو محور می چرخد: اول آنکه تصمیم روشنی اتخاذکنید، و سپس این که بر تصمیمات پابرجا بمانید و برای عملی کردن آن دست به کار شوید. تعصب بیش از حد برای تصمیمات اتخاذ شده، انجام آن را به تاخیر می اندازد. بیاموزید بین پایبند بودن به تصمیم و انعطاف پذیری تعادل را حفظ کنید زیرا دقت در این امر موفقیت را تضمین می کند. بیندیشید که چه وقت لازم است در تصمیم گیری، تجدید نظرکنید.

«اگر صدایی در درون تان می گوید نمی توانی بکشی»، با هر چه در اختیار دارید نقاشی کنید، آن وقت خواهید دید که صدا خاموش می شود».

         «ونسان ونگوگ»

 

موفقیت را به تقدیر و سرنوشت نسبت ندهید. موفقیت استفاده آگاهانه از اصولی ویژه است. بسیاری از افراد موفق دنیا ، اغلب فقیرانه و حتی برخی اوقات توام با فلاکت و بدبختی بوده است.تعدادی از آنها در دوران تحصیلی خود حتی کند ذهن به نظر می رسیدند. اما آنچه اهمیت دارد اینست که هر کدام از آنها در مقطع مهمی از زندگی خود تصمیم گرفتند که سرنوشت خود را به دست گیرند و با انگیزه ای فوق العاده برای ایجاد تحولی شگرف آستین ها را بالا بزنند.

 

با شتاب به سمت آرزوهایت حرکت کن. چون اگر دیر به آنها برسی، نابود می شوند و زندگی ات مانند پرنده شکسته بالی خواهد شد که توان پرواز ندارد.     «لانگستون هاگ»

 

جهت اطلاع و رزرو وقت مشاوره حضوری بر روی گزینه تماس با ما کلیک کنید

جهت اطلاع و ثبت نام کارگاه های آموزشی – درمانی  ثبت نام نمایید


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

۲ دیدگاه

  1. سلام خسته نباشید من24 سالمه و شغلی ندارم دست به هر کاری میزنم ناموفقم،کدوم روانشناس در تهران بیشتر میتونه در زمینه استعدادیابی شغلی و تحصیلی کمکم کنه چون ماخام درس بخانم توروخدا کمکم کنید دارم افسرده میشم

    • روانشناسان صدای زندگی

      سلام . شما میتوانید در زمینه استعداد یابی تحصیلی و شغلی از تست هایی که برای این منظور تهیه شده استفاده کنید و مشاوره تحصیلی و شغلی بگیرید . لطفا برای راهنمایی بیشتر با پذیرش تماس بگیرید .