اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی
اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی

اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی

آیا زندگی جنسی شما آن طور که باید، خوب است؟ مطمئن هستید؟ کارشناسان می گویند حتی زنانی که از زندگی جنسی خود رضایت دارند و به لحاظ جنسی اعتماد به نفس دارند همیشه نمی دانند مرتکب چه اشتباهات بزرگی می شوند. در این مقاله از راستینه اشتباهات رایج و روش های ساده برای رفع هر یک از این اشتباهات ارائه شده است.

 

به تعویق انداختن رابطه جنسی

اشتباه شماره ۱: منتظر می مانید تا سرحال شوید و آمادگی رابطه جنسی را داشته باشید.

اگر شما رابطه جنسی را به تعویق بیندازید تا زمانی که مغز و بدن شما برای شروع آن آماده شود، احتمالا در اغلب مواقع سرحال نخواهید شد. دلیلش این است که بسیاری از زنان تا زمانی که وارد عمل نشوند، احساس تمایل به رابطه جنسی نمیکنند.

دکتر اسکات هالتزمن میگوید: “تحقیقات نشان می دهند که عشقبازی، و حتی فقط لمس کردن، باعث میشود بدن شما ارسال پیام به مغز را برای فعال شدن میل جنسی، تسریع بخشد”.

اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسیاشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی
اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی

حتی اگر احساس میکنید برای برقراری ارتباط جنسی آماده نیستید، این بدان معنا نیست که تحریک نمیشوید. دکتر مادلین کاستلانوس میگوید: “حتی زنان جوان تر ممکن است دریابند که واژن آنها به اندازه ای که دوست دارند لیز نمیشود. اگر این مشکل برای شما پیش می آید، سعی کنید در طول عشقبازی، از پمادهای موضعی که بدین منظور طراحی شده اند، استفاده کنید”.

 

الویت دادن به همسر خود

اشتباه شماره ۲: لذت همسر خود را در اولویت قرار می دهید.

رابطه جنسی زمان خودخواه بودن است. صرف تمام انرژی خود برای لذت بردن همسرتان موجب نمیشود شما بهتر عشق خود را ابراز کنید. این کار موجب میشود شما کمتر ارضا شوید، و این مسئله می تواند به ضرر هر دوی شما باشد.

کاستلانوس میگوید،”به لحاظ بیولوژیکی، زنان نیازهای دیگران را در اولویت قرار میدهند. اما این غریزه می تواند عامل مخرب زندگی جنسی آنها باشد.”

اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی
اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی

راه حل: سرعت رابطه را کمتر کنید. ”زنان دیرتر از مردان به اوج لذت جنسی میرسند، و اغلب حتی دیرتر تحریک میشوند. کاستلانوس میگوید، “این مسئله مشکلی ایجاد نمیکند. احساس گناه نکنید. لذت شما شریک زندگیتان را سرحال می آورد.” به همان اندازه مهم است که با خودتان و شریک زندگیتان در مورد آنچه در شما تاثیر دارد، صادق باشید. پوزیشن خاصی را دوست ندارید؟ با همسرتان صحبت کنید. برای داشتن رابطه جنسی در ساعت ۱۰:۰۰ شب، خیلی خسته هستید؟ در عوض برای رابطه جنسی قبل از ظهر برنامه ریزی کنید.

 

این مطلب را هم مشاهده کنید :   پورنو گرافی به خشونت علیه زنان دامن می‌زند؟

تمایل نداشتن همسر به رابطه جنسی

اشتباه شماره ۳: فکر می کنید همسرتان باید همیشه برای رابطه جنسی آماده باشد.

اگر همسرتان تمایلی به داشتن رابطه جنسی ندارد، و یا نمی تواند نعوظ داشته باشد، به این معنا نیست که او به شما علاقه ندارد و یا زن دیگری را می خواهد.

اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی
اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی

هالتزمن میگوید، “استرس، خستگی و افسردگی، به همان شیوه ای که می توانند میل جنسی یک زن را تحت تاثیر قرار دهند، می توانند میل جنسی یک مرد را نیز کاهش دهند. مردان پس از به اوج رسیدن میل جنسی “دوره ریکاوری” دارند، و این زمان معمولا با بالا رفتن سن طولانی تر میشود.”

 

نارضایتی از بدن

اشتباه شماره ۴: اجازه میدهید تصویر بدنتان بین شما و رابطه جنسی خوب بایستد.

آیا می خواهید دلیل خوب دیگری برای عشق ورزیدن به خودتان آن طور که هستید، داشته باشید؟ این کار زندگی عشقی شما را بهبود می بخشد. تحقیقات نشان می دهند زنانی که تصویر قوی از خود دارند رابطه جنسی بیشتری دارند، و هنگامی که در برابر همسر خود برهنه هستند بیشتر احساس راحتی میکنند، و حتی نسبت به کسانی که در مورد خود احساس خوبی ندارند، ارگاسم بیشتری دارند.

اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی
اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی

هالتزمن میگوید، حقیقت این است که “اکثریت مردان کشش پرشوری نسبت به همسران خود دارند، و برای داشتن رابطه جنسی با آنها مشتاق هستند”. “مردان نگران این مسائل نیستند که همسر آنها چه پوشیده است، دوش گرفته است یا نه، و یا وزن ایده آل دارد یا نه.”

اگر نیاز به تقویت روحیه دارید، خودتان را تحقیر و سرکوب نکنید، منتظر نمانید تا همسرتان با یک تعریف شما را خوشحال کند. در عوض، سوالات مثبت بپرسید، مثلا “آیا فکر می کنی امشب از داشتن رابطه جنسی با من لذت می بری؟” یا ” فکر میکنی سکسی ترین قسمت بدن من کجاست؟”

 

داشتن رابطه جنسی منظم

اشتباه شماره ۵ : از تخیلات و تصورات خود استفاده نمی کنید.

اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی
اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی

کاستلانوس میگوید، زوج هایی که به طور منظم رابطه جنسی دارند شادتر هستند و بیشتر احتمال دارد با یکدیگر بمانند. برای حفظ جرقه برای رابطه جنسی (و حفظ پیوند قوی)، اگر مدتی طولانی است که با یکدیگر هستید، نیاز به “خیال بافی” دارید. توهمات باعث تحریک شما میشوند، و اجازه می دهند تا برخورد جنسی ارضا کننده ای با همسر خود داشته باشید. این کار بُردی دو طرفه است. ”

 


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید