ازدواج مجدد

ازدواج مجدد ، فرصت یا شکست ؟!

نوشته شده توسط :

مژگان خلیلی

با افزایــش درصد طلاق بر میزان ازدواجهای مجدد نیز افــزوده می شود. با توجه و مقایسه دهه های ۷۰ و ۸۰ یک تغییر در میزان ازدواجهای مجدد ، به چشم می خورد.زمانی که یک همسر یا بدلیل طلاق و یا به دلیل فوت همسرش تنها می شود،چندین عامل اورا تحت نفوذ خود قرار می دهند. فشار همسالان (جفت)، روابط اجتماعی ویژه، فشارخانواده وغیره. اینهاعواملی هستند که وی را برای ازدواج مجدد ترغیب می سازند.اگرچه خیلی راحت نیست ضررهای روابط گذشته را جبران و برطرف کرد،اماگذشت زمان به این مسئله کمک خواهد کرد انگار روشهای کارآمدو معینی به ذهن شما می آیدکه کاملاطبیعی است.به خود فرصت دهید تا کاملا بتوانید موضوع را حل کنید و به جلوحرکت نمایید.تمام فشارهای عصبی پریشانی ها و نارضایتی های عاطفی،پیش از تصمیم برای ازدواج مجدد بایستی کنارگذاشته شود وگرنه ازدواج دوم شما نیز نتیجه ازدواج قبلی تان را در پی خواهد داشت.درزیر به برخی از این موارد اشاره شده است.

طلاق (متارکه)

طلاق یکی از اصلی ترین عواملی است که باعث روی آوردن به سوی ازدواج مجدد می شود.خیانت(در زناشویی)، سوءظن ، بی وفایی، مسائل مادی، حسادت، برداشت نامناسب و روابط اجتماعی نادرست و غیره، برخی از عوامل طلاق می باشند. بیشتر زوجهایی که طلاق می گیرند، پس از یک سال مجددا ازدواج می کنند . اگرچه ازدواج مجدد ممکن است تداوم یابد یا با شکست مواجه شود، اما فرصتی است که برای مدتی شما را مشغول به خود می کند بنابراین بهترین کار این است که به خود زمان مناسب دهید و راجع به آن بدرستی فکرکنید. با فکری آزاد به این فکر کنید که چه باید بکنید و از چه کارهای باید دوری کنید

مرگ یکی از زوج ها (زن یا شوهر)

اگرچه بیان لغت مرگ برای زن یا شوهر،بسیارمشکل می باشد،اما زندگی به همین صورت جریان دارد.مانمی توان برای همیشه به گذشته وصل و وفادار باشیم و باید به زندگی ادامه دهیم. بسیاری از مسئولیتها برگردن شما می باشد افراد خانواده ، دوستان، خویشاوندان و همکاران شما را برای ایجاد امنیت، آرامش و هم صحبتی تشویق به ازدواج مجدد می کنند.اگرچه در ابتدا احساس گناه و ناراحتی می کنید اما گذشت زمان باعث می شوداین احساس را فراموش کنید و به سوی خوشی حرکت نمایید.

پرورش و رشد فرزندان

برخی از افرادهستند که برایشان پرورش کودکان به تنهایی مشکل می باشد و به همین دلیل فکر می کنند تنها راه برای حل این مشکل ، ازدواج دوباره است. اما کسانی که به این دلیل ازدواجمی کنند دیری نمی پاید که باشکست مواجه می شوند.پس از گذشت چند سال این ازدواجها منجر به طلاق می شود.

مسائل و مشکلات مالی

یکی دیگر از دلایل اصلی ازدواج مجدد،بی ثباتی و مشکلات مادی می باشد.طلاق یکی از عوامل شیطانی است که باعث تخریب عواطف ، جسم و مادیات می گردد.در این زمان است که شما نیاز به کسی دارید که از لحاظ عاطفی شما را حمایت کند و در مواقع نیاز به کمک مالی شما را تامین نماید. بدین معنی که اگر خواسته شما تامین مالی باشد،پیش از ازدواج مجدد بهتر است که کلیه مسائل مادی برطرف شود.

 

این مطلب را هم مشاهده کنید :   سرترالین چیست ؟ هر چیزی که باید درباره داروی سرترالین بدانید

جهت اطلاع و رزرو وقت مشاوره حضوری به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید

جهت اطلاع و ثبت نام کارگاه های آموزشی کلیک نمایید


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید