آیا پایانی بر اختلافات زن و شوهری وجود دارد ؟

نوشته شده توسط :

دکتر فرشته پناهی

آیا پایانی بر اختلافات زن و شوهری وجود دارد ؟

گاهی مشاهده می شود که بعضی از همسران سالهای سال با این که ظاهرا از همسر خود رضایت نسبی دارند اما به دلیل فقر عاطفی و نیاز شدید روانی تحت تاثیر جاذبه های رفتاری دیگران قرار می گیرند و کج خلقی ، بی تفاوتی ، سردی برخورد ، برخورد های تند و رفتارهای ناخوشایند در خانه و بیرون خانه نسبت به همسر انجام می دهند که این نشانه تعارضات و فشارهای روانی است که در آن قرار گرفته اند چراکه ایشان هم خواهان عدم فروپاشی خانواده خود هستند و هم تمایل فراوان به موقعیت جدید دارند.گاهی نیز در رابطه جدیدی ایجاد نشده فرد در همان رابطه به اجبار مانده ولی احساس رضایت و خشنودی نمی کند.

در اینجا اگر طرفین خوب ارزیابی شوند و عکس العملهای خود را در مقابل دیگری در نظر بگیرند در موارد بالایی به این نتیجه میرسیم که بعد از ازدواج درست چند شب بعد از مراسم عروسی دو طرف عوض شده و در مواقعی آنچه که واقعی بوده ، حالا کپی آن و با کلی تحریف شخصیتی و سانسور عقاید قبل از ازدواج دیده می شود. اینجاست که عشق ، محبت و از خود گذشتگی و ایثار فراموش شده و طرفین بجای همدلی نقش بازجو را پیدا می کنند و مسلمأ در خانه ای که مدام بازجوئی و کنجکاوی باشد امنیت فراری شده و احساس عدم امنیت و اضطراب به طرفین دست می دهد. با توجه به اینکه فرد مضطرب نمیتواند تصمیم درست بگیرد و بخوبی کار کند ، مهمانی برود و یا مهمان دعوت کند، آهسته دچار عدم اعتماد به نفس شده و به مرور زمان دچار افسردگی و هزار مشکل دیگر می شود.

این مطلب را هم مشاهده کنید :   هیپنوتیزم در درمان چاقی

عزیزان بهتر است که با تحمل و توکل مهارتهای زندگی را یاد بگیرید و با همدلی و همراهی یکدیگر خانه ای پر از امید،عشق بدون تواهمات گیج کننده و بعضا توهین آمیز سعی کنند پایه اعتماد را زیر بنای زندگی شان قرار دهند که اگر اعتماد باشد به جرات می گویم بقیه مسائل کاملا حاشیه است که میتوان براحتی از آن گذشت. ضمنا یاد بگیریم که شریک خوبی در این شراکت عشق و زندگی باشیم چراکه زندگی صدها مرتبه از همه چیز برتر و زیباتر است و نمیتوانیم آنرا با مساله ای مقایسه کنیم . بطور متداوم زندگی تان را کمی آسان بگیرید و لبخند بزنید و برخی چیزها را زیر چشمی رد کنید. مطمئن باشید زمین به آسمان نمی آید ، فقط دو نفر خوشحال و خندان و پر از عشق و امید و اعتماد به هم از فرزندان خود مراقبت می کنند و این را فراموش نکنید که شما الگوی فرزندانتان هستید و آنها اشتباهاتتان را نگاه کرده و تکرار می کنند. با هوش و حواس جمع بطور قاطع اختلافات را کنار بگذارید و در این راه از تخصص و تجربه متخصصین روانشناسی مجموعه صدای زندگی و بزرگترها نیز بهره بگیرید.

فکر نمیکنم کار سختی باشد ……

نوشته شده توسط :

دکتر فرشته پناهیفرشته پناهی

جهت اطلاع و رزرو وقت مشاوره حضوری به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید

جهت اطلاع و ثبت نام کارگاه های آموزشی کلیک نمایید


شماره های تماس با صدای زندگی

نیاز به مشاوره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید